Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Yoğun Çalışma Temponuza Ara Verip Kendinizi Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak 5 Aktivite

Yoğun Çalışma Temponuza Ara Verip Kendinizi Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak 5 Aktivite

Hayat en basit haliyle bile oldukça karmaşık. Bir de üzerine sorumluluklar eklenince zaman zaman içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Sınava hazırlık sürecinizde özellikle de şu dönemlerde ne kadar bunaldığınızın farkındayız. Ama bizi bekleyen tüm bu sorumlulukların arasında büyük molalar vermek elbette mantıklı olmayacaktır. Fakat bu demek değildir ki tüm bu yoğunluğa rağmen hiç ara vermeden tam gaz devam edelim.  Sizler için, küçük molalarla kendinizi fazlasıyla iyi hissettirecek etkinlikleri listeledik. Haydi gelin kendimiz için bir şeyler yapalım!

1- En bunaldığınız anınızda telefonunuzu alın ve aklınıza gelen ilk kişiyi arayın. Sevdiğiniz birinin sesini birkaç saniyeliğine de olsa duymak sizi rahatlatacaktır.

Çoğu zaman sevdiğiniz, değer verdiğiniz insanların sesini duymak sizi mutlu eder ve zihninizin karmaşıklığından uzaklaşmanıza büyük ölçüde fayda sağlar. Telefonla konuştuğunuz o kısacık zaman dilimi içerisinde sadece sevdiğiniz kişinin sesine odaklanın. Emin olun gününüz umduğunuzdan çok daha güzel geçecek…

 

2- Defteri, kalemi, kitabı bir kenara koyun ve 10 dk gözlerinizi kapatarak olmak istediğiniz yerde kendinizi hayal edin.

Her başarının temelinde hayal kurmak yatar. Zihnimizin en derinlerindeki istekleri, korkuları, stresleri vb. duygu durumlarını en doğal şekilde ortaya çıkartabilmenin yolu hayal kurmaktan geçmektedir. Kurulan hayallerde hem geçmişten gelen deneyimlerin izleri bulunmakta, hem de geleceğe atılacak yeni adımlarda temkinli olunmasının önü açılmaktadır. İstediğiniz yerde ve mevkide kendinizi görebildiğiniz an hedeflerinize ulaşma arzunuz artacak ve gününüz çok daha iyi ilerleyecektir.

 

3- 15 dakikalık aralarınızda eski fotoğraflara bakın, gülümseyerek anıların içinde ufak bir yolculuğa çıkın.

En büyük zevkler arasında yer alır ara sıra fotoğraflar arasında yolculuk yapmak. Bir duygu seli  bir tebessüm; sürükler götürür sizi eski zamanlara. Dudaklarda donup kalmış gülümsemeler zaman tünelinde yolculuk yaptırır ve geçmişinizi hatırlatır size, umutla doldurur içinizi; geleceğe yönelik daha çok anı biriktirebilme umudu…

 

4- Akşam en sevdiğiniz yemeği yapmak için hazırlıklara başlayın. O günün akşamında sofranız sizin tarafınızdan sizin için özenle kurulmuş olsun

Yemek yemenin mutlulukla doğrudan bağlantısının olduğu bir hayatta en sevdiğiniz yemeği bugün kendiniz için yapın. Şık sofralar hazırlayın kendinize. Olabildiğince özenin ve hazırladığınız mükemmel sofra karşısında kendinizi takdir edin. Daha iyi hissedeceğinizden şüphemiz yok.

 

5- En sevdiğiniz, dinlediğinizde ruhunuzu alıp götüren, size enerji verdiğine inandığınız müziği açın, kulaklığı takın ve pencereden dışarıyı izleyin.

Yanına bir fincan da kahve olursa, o kısacık anda sizden mutlusu olamaz :)

Yorum Bırak
Tekuzem Whatsapp Hattı