Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Kendi Değerinin Ne Kadar Farkındasın?

Kendi Değerinin Ne Kadar Farkındasın?

Olabileceğiniz en tehlikeli durum nedir biliyor musunuz? Kendinin asla farkında olmayan bir insan olarak kalmak! Bu ne demek? Yarattığı değeri bilmeyen, buna yeterince önem vermeyen, etkisinin, genişliğinin farkında olmayan ve sonuç olarak da aslında yapabileceklerinden daha azını yapan ve bu yüzden de daha az motive olan insanlar…

Siz kendi değerinizin acaba ne kadar farkındasınız? Kendi enerjinizi ne kadar hissedebiliyorsunuz? Hedeflerinizi belirlediniz mi? O hedeflere ulaşmak için gerekeni yapmaya hazır mısınız? Kaybetme korkunuz var mı? Vicdanınız rahat mı? Bunca zaman beklemenize değdi mi?

Tüm bu sorulara verilen cevaplar sonrasında eğer siz de ‘’HAYIR’’ kelimesiyle yüzleştiyseniz gelin bu durumu nasıl aşacağımıza birlikte bakalım:


Öncelikle kendinizin ve başarılarınızın farkında olun, başarılarınızı paylaşmaktan onları kendinize ve başkalarına hatırlatmaktan çekinmeyin. Kısaca kendinizle gurur duymayı bilin.


Kim olduğunuzu ve neler yapabileceğinizi bilmemenin problem olmadığını; ama bunu araştırmamanın, kendini geliştirmemenin en büyük hata olduğunu bilin ve araştırmaya asla üşenmeyin!

Hayat boyu yaşayacağınız her başarı sizi daha büyüğüne hazırlıyor olmalı, bu yüzden bitmeyen bir heyecan ve tutku kaynağı olmalısınız, ancak bu disiplin ve tutarlılık sizi yükseltecek ve hedeflerinize ulaştıracaktır.

İlgi alanlarınızın ve hobilerinizin peşinden gidin. Yeteneklerinizi keşfetmek ve bunlara harcadığınız vaktin sizi mutlu etmesi; kendinizi değerli hissetmeniz için oldukça büyük bir sebeptir.


Kısaca; Bob Dylan’ın da söylediği gibi:  “Unutma! Hakettiği kadardır bir insana verilen değer. Ve aslında herkes kendi değerini kendi belirler.”

 

 

Yorum Bırak