Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Hayatta Her Şey Kendi Saatimize Göre İşler

Hayatta Her Şey Kendi Saatimize Göre İşler

Zaman… Her zaman çok daha fazlası için çabalar olduğumuz, çoğu kez olmadığından yakındığımız, eninde sonunda “nasıl da hızlı geçiyor” diye üzüldüğümüz, geriye sarmaya fazlasıyla uğraştığımız, bazen de tek bir anda takılıp kaldığımız “zaman”… 

Bir şeyler yapmak zorunda olduğumuzda birden bire zamanı fark ederiz. Aslında hep zamanımız vardır; ancak zamanımızın olmadığına inanarak kendimizi kısıtlamayı seçeriz. Ancak zamanın gerçekten var olduğunu anlayabildiğinizde onun kölesi olmak yerine, zamanı doyasıya ve doğru kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Peki ya nasıl?

Önce kendi yolunuzu ve kendi amacınızı bulun. Kendi sezgilerinizi dinleyin. Eğer bir hayaliniz varsa, bunu gerçekleştirmek için beklemeyin. Hayalinizi gerçekleştirebileceğinize olan inancınızı cesaretle birleştirin ve adım atmaya kendinizi hazırlayın.

Doğru zamanı ararken kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Başkaları için doğru zaman şimdi olmayabilir ama sizin için şu andır. 25 yaşında üniversiteye yeni başlayan kişiler de var, 25 yaşında hayallerinin girişim fikrini hayata geçiren de ve 25 yaşında hala ne istediğine karar veremeyen de…
Bazıları 50 yaşında torun sahibi olurken bazıları 50 yaşında hayatının aşkını yeni bulur. Kimileri için 65 yaş hayatının son baharı iken kimileri 65 yaşında en büyük hayali olan dünya turuna çıkar ya da 65 yaşında herkesin tanıdığı, başarısını konuştuğu dünyaca ünlü bir CEO haline gelir.

  • William Chase, İngiltere’nin Herefordshire bölgesinde patates ekip biçen bir çiftçi imiş. 32 yaşında neredeyse iflas edecek haldeyken, 48 yaşında multimilyoner olmuş. 
  • 60 yaşında üniversite kazanan ve tüm insanlığa ilham verecek Fadime Toptaş Cumhuriyet Üniversitesi Organik Tarım öğrencisi. Ehliyet sahibi oldu ve iyi düzeyde İngilizce öğreniyor.
  • Harland David Sanders 1952 yılında, 62 yaşındayken ilk Kentucky Fried Chicken (KFC) bayiliğini verdi. Bugün 118 farklı ülkede ve bölgede 18,800 Kentucky Fried Chicken (KFC) var.

Yani herkesin zaman saati farklıdır ve kendine göre işler.

Atacağınız çok küçük bir adım bile, size tahmininizden çok daha fazla yol aldıracaktır.. Dolayısıyla, başkalarıyla kendimizi kıyaslamak ve hayata karşı bahane üretmek yerine, engelleri aşmanın yollarını arayıp, hedeflerinize doğru yürümelisiniz.

Ne demiş Vladimir Nabokov: ‘’Her şeyin en iyisine sahip olan değil, sahip olduğunun tadını çıkaran mutludur...’’

 

Zaman sizinle, zaman sizin içinizde, zaman baş ucunuzda, zaman aldığınız nefeste, zaman yüreğinizde, zaman “sizsiniz” ve zaman tamamıyla sizin, yalnızca size ait…

Artık hayatınızı hayal ettiğiniz şekle sokmak için hazır mısınız? Evet tam da ŞİMDİ!

Yorum Bırak
Yorumlar
07 Kasım 2018 20:09
harıka motıve edici olmus gercekten