Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

"Evde Sıkılıyorum! Ne Yapabilirim?"

"Evde Sıkılıyorum! Ne Yapabilirim?"

Neredeyse 1 aydır evdeyiz. İlk günler keyifli geçse de özellikle son zamanlarda yapılacak bir şey bulamamaya, aynı şeyleri yapmaktan sıkılmaya, kimilerimiz kendimizi yemeğe verip kilo almayla yüzleşirken; kimilerimiz ise her yeri hunharca temizlemekten çamaşır suyundan zehirlenme korkusu yaşamaya başladı. Tam da bu süreçte tüm bunlara bir "DUR" demenin vakti geldiğini düşündük ve sizler için evde yapılacak 5 aktiviteyi hazırladık.

Hazırsanız başlayalım. Ama şimdiden anlaşalım bu aktiviteleri okuyup geçmekle kalmayıp uygulayacağınızdan emin olmak istiyoruz :)  

 

MADDE 1- FARKLI TARİFLER DENEYİN!

Her sabah değişik yemek tarifleri sitelerinden bulduğunuz farklı sunumlarla kendinize leziz bir kahvaltı hazırlayın. Güne iyi bir kahvaltıyla başlamak her zaman iyi fikirdir :) Günün diğer öğünlerini bu tarz sunumlarla çeşitlendirin. Böylece birçok yeni tarif de öğrenmiş olacaksınız. Mutfak mı batar? Bırakın batsın canııım. Ne de olsa tüm gün evdeyiz temizleyecek çok vaktimiz var. Hem de temizlikte bir dünya markası olduğunuzu herkes biliyor artık :) 

 

MADDE 2- ÇALIŞMA PROGRAMINIZI OLUŞTURUN VE ONA SADIK KALIN.

Hazırlandığınız bir sınav olduğunu unutmayın ve planınızı muhakkak oluşturun. Şu an herkes evdeyken ve sınavlar da hazır ertelenmişken eksikleri kapatmak ve netleri artırmak için bundan daha iyi bir zaman olamazdı sanırız. Günde en az 5- 6 saatinizi ders çalışmaya ayırın. Önce konu eksikleri giderilsin, sonra bol soru, ardından tekrar ve deneme ile bu iş şimdiden tamam bile. Eee sınavı da kazanacağımıza göre gelsin sıradaki.

 

MADDE 3 – MUTLAKA GÜNDE EN AZ 1 SAAT KİTAP OKUYUN.

Evde olduğunuz süre boyunca belki de kafanızı en çok rahatlatan, en huzurlu, en keyifli, en sakin etkinlik bu olacak. Ve de sizin gelişiminize en çok katkı sağlayan! “Hangi tür kitap okuyayım” mı diyorsunuz? Siz okuyun da inanın bize türü hiç önemli değil :) 

 

MADDE 4- DİZİ-FİLM İZLEMEDEN OLUR MU? 

İzleyeceksiniz elbette. Ah bir de yanında patlamış mısır, taze sıkılmış portakal suyu… Şöyle ince bir battaniye alın üzerinize de.. Ooh demeyin keyfinize. Yine ev batar falan diyorsanız bence o konuda biraz önce anlaşmıştık :) 

 

MADDE 5- SPOR YAPIN!

Tabi biraz önce leziz yemeklerimizi yiyelim, patlamış mısır portakal suyu ikilisi yapalım derken sporu da ihmal etmeyelim hani. Yoksa önümüz yaz, malumunuz herkes dışarı çıktığında biz çıkmak için kıyafet bulamayacak konumda olmak istemeyiz :) Bir de her şeyin başı sağlık. E sağlığımız için de hareket etmek şart. O zaman açın internetten evde egzersiz videolarını şöyle bir 40-45 dakika hareket edin. Emin olun size çok iyi gelecek.

 

Tüm bunları 1 güne sığdırmak inanın hiç de zor değil. Unutmayın gün herkes için 24 saat. Bunun ne kadarını kendiniz için kullanacağınızı belirleyen sizsiniz. Zaman sizin zamanınız. Yaşam da sizin yaşamınız. Hayatınız ancak sizin seçimlerinizle şekillenebilir. 

Ve dileriz tüm bu karanlık günler bir an önce son bulur.  Aman ha, unutmadan.  Evde kalın, sağlığınıza dikkat edin ve yeterli tedbirleri aldığınıza emin olun. Sağlıklı günlerde tekrar buluşmak dileğiyle…

Yorum Bırak
Tekuzem Whatsapp Hattı