Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Daha Mutlu Bir İnsan Olmak...

Daha Mutlu Bir İnsan Olmak...

Hayat her gün size yeniden başlama fırsatı sunar. Fakat insanların büyük bir çoğunluğu hayatlarında değişiklik yapmak isteyip harekete geçemeyen ve bu sebeple de ne yazık ki mutsuz olan bir kesimden oluşuyor.

Entrepreneur’un VIP yazarlarından John Rampton’a göre çözümün bir kısmı, peşinden koşmayı sürdürebileceğimiz hedefler bulmamız. Zürih Üniversitesi psikologlarından Bettina Wiese: ise, "Deneye dayalı araştırmalar gösterdi ki kişilerin kendileriyle özdeşleştirdikleri amaçları, kişinin amacına ulaşmak için geçirdiği süreç ile mutluluğu arasındaki bağı güçlendiriyor." diyor.

Mutsuz olmak için pek çok sebep olmakla birlikte, işin temelinde kararların sürdürülebilir olmaması yatıyor.

Peki daha mutlu bir insan olmak için yapılabilecek şeyler nelerdir?

 

Her gün yolunda giden işlerinizi not edin!

Unutmayın ki yaşlı insanların gençlere oranla daha mutlu olmasının sebebi; hayatlarında sadece iyi şeylere odaklanmaları ve kötüleri önemsememeleridir."

Yapmaktan hoşlanmadığınız şeyleri hayatınızdan çıkarın!

Yeterince açık değil mi? Hoşlanmadığınız ve yapmak zorunda olduğunuz işler olabilir fakat zorunda olmadıklarınız da olabilir. Bunları hayatınızdan çıkarmak sizin keyif aldığınız işlere daha çok zaman ayırabilmenizi sağlar.

Kendinizi zorlayın

Kendimizi sınırlarımıza kadar zorladığımızda derin bir tatmin duygusu ortaya çıkar. Bugüne kadar yapmış olduğunuz en zor işleri düşünün ve ardından nasıl hissettiğinizi hatırlayın. Ve tekrarlayın ‘‘yine yapabilirim…’’

Dirayetli Olun!

Hayat bazen çok zor olabilir ve bazen bu konuda hiçbir şey yapamayız.  Kendinizi sevin ve her günün en güzel gün olamayacağını kabul edin. Bir günün kötü geçmesi hissettiğimiz tüm duyguların yarına taşınacağı anlamına gelmez. Her gün uyandığınızda istediğiniz ruh hali ve bakış açısında olabilirsiniz. Bu çok önemli bir güçtür, nasıl hissedebildiğinizi kontrol edebilmek, hayatınızdan çok daha mutlu olabilmeniz için atacağınız en önemli adımdır.


"Mutluluk, karşımıza çıkmasını beklemekle değil, karşısına çıkmayı bilmekle elde edilir." 
Webster

 

Yorum Bırak