Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavıyla Alakalı Bilinmesi Gerekenler

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavıyla Alakalı Bilinmesi Gerekenler

   İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan; İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü, Şube Müdürü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü, Hukuk Müşaviri, İl Yazı İşleri Müdürü, İl Mahalli İdareler Müdürü, İl İdare Kurulu Müdürü, İlçe Nüfus Müdürü, İlçe Yazı İşleri Müdürü, Uzman, Eğitim Uzmanı, Şef ve Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Avukat, Teknisyen, Tekniker, Kütüphaneci, Mühendis (bilgisayar, elektrik-elektronik, inşaat ve gıda bölümlerinden) unvanları için yazılı ve sözlü olarak iki aşamada Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapılacaktır.

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının yazılı aşaması 21 Nisan 2018 tarihinde saat 10:00’da Ankara’da yapılacaktır.

Bakanlık Merkez Teşkilatında İlan Edilen Unvanlar, Boş Kadro Sayıları ve Yedek Sayısı Bakanlık tarafından aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.


Adaylara ait sınav giriş belgeleri 13 Nisan 2018 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Sınav soru ve cevap anahtarları 24 Nisan 2018 tarihinde www.meb.gov.tr ile www.icisleri.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

Sınav sonuç bilgileri 16 Mayıs 2018 tarihinde www.meb.gov.tr ile www.icisleri.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır. 

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 60 (altmış) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

   Adayların; sınav puanının eşit olması hâlinde, İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, öncelikle hizmet süresi fazla olana, hizmet süresinin eşit olması halinde daha üst öğrenimi bitirmiş olana, bunun da eşit olması halinde üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olana öncelik verilerek başarı sıralamasını ÖDSGM (Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü) yapacaktır.

   Çalışan ve örgün dershaneye vakit ayıramayanlar için İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'na, uzaktan eğitim modeli olan online derslerimizle, profesyonel bir sistemle evinizden hazırlanabilirsiniz. Ücretsiz bilgi almak için tıklayıp, formu doldurunuz:https://goo.gl/MDz38U

Sınava Girecek Tüm Adaylara Başarılar Dileriz.

Yorum Bırak