Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

PTT Personel Alım Sınavı'na Hazırlananların Mutlaka Bilmesi Gereken Tüyolar

PTT Personel Alım Sınavı'na Hazırlananların Mutlaka Bilmesi Gereken Tüyolar

Başvurular bitti. Şimdi herkes ‘’sınava nasıl hazırlanacağım’’ düşüncesi içerisinde.Biz de sınava hazırlık sürecinizde bilmeniz gereken tüyoları sizler için derledik.

Öncelikle sınav tarihi illa ki açıklanacak. “Sınav ne zaman olur ki?” gibi düşüncelerle zihninizi meşgul edip, etrafınızdan duyduğunuz tarihlere de itibar etmeyiniz. Daha önemli bir şey var ki bu sınava hazırlanırken tüm konsantrasyonunuzun eksiksiz bir şekilde derslerde olması…

Konuları iyi öğrenmelisiniz. Sınavdaki soruların hem bilgiyi hem yorumu ölçeceğini göz önünde bulundurursak konuyu bilmeden sorulara iyi bir şekilde hakim olamayacağınızı da söyleyebiliriz. Konu çalışırken olabildiğince not tutarak ve konuları alanında uzman öğretmenlerden dinleyerek çalışmalısınız.

Sınavın test usulüne dayalı bir sınav olacağını biliyoruz. Bu durum, çok soru çözmenin pratiklik kazanma üzerine etkisine de değinmemizi gerektiriyor. Özellikle konular içerisinde bulunan önemli noktalar, sorulan sorular içinde vurgulanmaktadırlar. Konu çalışırken bilgiyi dışarıdan beyne alırsınız, soru çözerken ise beyinde bulunan bilgiyi dışarı çıkarırsınız. Sınavda sizden istenen de, bilgiyi dışarı çıkarmanızdır.

 

Bir saat çalıştıktan sonra araya 5-10 dakikalık dinlenme koymak yararlı olur. Bu sayede bir saatlik çalışma sonunda dağılan dikkat ve azalan verim tekrar kazanılır. 

Gerekli olan "Bilinçsizce çok çalışmak" değil; verimli ders çalışma yollarını iyi bilerek ve bunlardan gereğince yararlanarak etkili çalışmaktır. 

Verimli ders çalışma alışkanlığı kazanmak için sınava hazırlanan adayların;

  1. Hangi derslere, haftanın hangi günleri çalışacaklarını, 
  2. Geçmiş konuların tekrarına ne zaman yer vereceklerini,
  3. Deneme sınavı yapacağı sınav tarihlerini,
  4. Çözecekleri soru sayılarını ve soru hedeflerini,
  5. Planlarına aldıkları, ancak çeşitli nedenlerden ötürü zamanında yapamadıkları çalışmalarını ne zaman tamamlayacaklarını,
  6. Dinlenme, müzik dinleme, televizyon izleme, spor yapma sinema ve tiyatroya gitme gibi ders dışı etkinliklere ne zaman yer vereceklerini çok iyi bilmelidirler.

 

Sizler de bu sınava alanında uzman öğretmenlerin anlatımı ve bireysel rehberlik desteğiyle hazırlanmak için hemen tıklayın ve ücretsiz formu doldurarak PTT programı hakkında detaylı bilgi alın: https://goo.gl/ZKhtYC 

 

PTT Personel Alım Sınavı’na hazırlanan tüm adaylara başarılar dileriz.

 

Yorum Bırak