Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, İlahiyat fakültesi mezunlarının öğretmen olmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

Geçtiğimiz günlerde, Danıştay kararı ile ilahiyat fakültesinden mezun olanların Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atanmaları hakkındaki yürütüme durdurulmuştu.
Bunun ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Danıştay kararına iişkin açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu konu ile ilgili daha önce yapmış olduğu açıklamasında, "İlahiyat Fakültesi mezunlarının Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmalarına yönelik de; Eğitim Fakülteleri'nde böyle bir uzmanlık alanı yok. Biz Danıştay'ın kararına karşı kanuni düzenleme yapacağız. Bu bir yanlıştı. Bunu düzeltmeye çalışacağız. Eğitim Fakültelerinde Din Kültürü ve Ahlak Dersi öğretmenliği bölümü yok." ifadelerine yer vermişti. 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AA editor masasına konuk olarak bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bozdağ, ''İlahiyat mezunlarının öğretmen olması ile ilgili yasal bir düzenleme yapacağız ve bu kişilerin öğretmen olma kısıtını kaldıracağız. Diyanet İşler Başkanlığı bünyesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği mezunları istihdam edilecektir. Hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Yorumunuzu Bırakın
Yorumlar
3.12.2017 20:54
Mr.

1

3.12.2017 21:01
Mr.

1